HudobníciZuzana Mojžišová       

Bio

Zuzana Mojžišová je jednou z najvýraznejších postáv našej hudobnej scény, ktorá medzi prvými dosiahla medzinárodné uznanie ako priekopníčka žánru world music na Slovensku. Táto výnimočná speváčka sa venuje aranžovaniu a interpretácii ľudových piesní už od roku 2000.

Vydala úspešné albumy Jej družina, Zuzana Mojžišová a jej družina. Tretí album Zuzana Mojžišová získal štyri nominácie a dve ceny IFPI Aurel 2004, ako aj dobré umiestnenie v rámci rebríčka World Music Chart Europe. Koncertný záznam slovensko-českého „World Music Tour” sa vysielal v 14 krajinách EBU.

Po odmlke sa Zuzana Mojžišová veľkolepo ( s hudobníkmi: O.Rózsa, M.Valihora, A.Šeban, S.Palúch, M.Škuta, O.Török, R.Andris a ďalší) vrátila na konci roka 2019 s aktuálnym albumom Puščaňa, ktorý úspešne nadviazal na jej predošlú tvorbu. Odkrýva v ňom vlastný obraz zabudnutých, nepoznaných ľudových piesní hudobne zasadených do súčasnosti. Piesne spracováva s úctou k hudobnej tradícii a so snahou uchovať čo najviac z ich podstaty, pričom vzniká nové dielo s aktuálnym zvukom a súčasným hudobným jazykom.

Na novom koncertnom spracovaní projektu Puščaňa v komornom obsadení spolupracuje s hviezdnymi hudobníkmi (M. Škuta, S. Palúch, R. Andris).

Členovia

Zuzana Mojžišová – spev
Miki Škuta- klavír, spev
Stanislav Palúch – husle, mandolína, rámový bubon
Rastťo Andris – fujara, píšťalky, drumbľa, gajdy, ai.

Albumy

JEJ DRUŽINA (Slovenský rozhlas, 2001)
Zuzana Mojžišová a jej družina (Slovenský rozhlas, 2002)
Zuzana Mojžišová (Pyramída, 2004)
Puščaňa (2019, Go2stage)

Iné

Videá


Audio

Foto


Generálny partner

Z verejných zdrojov podporil

 

Partneri