World MusicPáni Času         

Bio

Toto trio vo svojej hudbe kombinuje svojsky spracovan├ę slovensk├ę tradi─Źn├ę piesne, stredovek├ę mel├│die a keltsk├Ż folk do jedn├ęho celku, ktor├Ż ako keby popieral r├┤zne historick├ę obdobia. Ich v├Żsledn├Ż zvuk sa opiera o ne─Źakan├║ kombin├íciu g├íjd (Luk├í┼í Lacko), akustickej gitary (J├ín Kostol├íny) a r├┤znych p├ş┼ítaliek a perkusi├ş (Zuzana Hanusov├í).

Form├ícia spolu hr├íva od roku 2013 a okrem desiatok koncertov a men┼í├şch festivalov po celom Slovensku m├í za sebou vyst├║penia aj v ─îech├ích, Po─żsku, Chorv├ítsku ─Źi Taliansku. V┬áseptembri 2018 P├íni ─Źasu ├║─Źinkovali aj na medzin├írodnom World Music Festivale v Bratislave. Ich zatia─ż najv├Ą─Ź┼í├şm ├║spechom je debutov├Ż album Zelen├ę sihote, ktor├Ż sa stal jedn├Żm z piatich finalistov slovenskej hudobnej ankety Radio_Head Awards 2017.

Slovensk├í gajdo┼ísk├í trad├şcia je zap├şsan├í v zozname svetov├ęho nehmotn├ęho kult├║rneho dedi─Źstva UNESCO a na Slovensku je mo┼żn├ę n├íjs┼ą nieko─żko gajdo┼ísk├Żch ┼ík├┤l. Luk├í┼í Lacko z P├ínov ─Źasu d├íva prednos┼ą sp├┤sobu hry, ktor├Ż m├í korene v oblasti Pohronsk├ęho Inovca. Okrem vlastnej skupiny ├║─Źinkuje aj v gajdo┼ískom orchestri Spojen├ę huky Slovenska a ─Źasto vystupuje ako s├│lista ─Źi in┼ítruktor na r├┤znych gajdo┼ísk├Żch festivaloch na Slovensku i v zahrani─Ź├ş.

─îlenovia

Luk├í┼í Lacko ÔÇô r├┤zne druhy g├íjd, p├ş┼í┼ąalky, low whistle, spev
J├ín Kostol├íny ÔÇô akustick├í gitara
Zuzana Hanusov├í ÔÇô bodhr├ín, davul, pandereita, p├ş┼í┼ąalka, ┼íalmaj, drumb─ża

Albumy

Zelen├ę sihote (2017, vlastn├Ż n├íklad)

In├ę

Ocenenia:
Finalisti Radio_Head Awards 2017 v kateg├│rii World music & Folk

Citáty/Recenzie:
ÔÇ×Znej├║ ├║plne ako kapely z hnutia folkov├ęho revivalu zo 70. rokov 20. storo─Źia ÔÇô ale to nie je m├şnus. Ke─Ć niekto hr├í svoju muziku ve─żmi dobre, neprek├í┼ża mi, ak to znie trochu nostalgicky, ─Źi dokonca starom├│dne. A navy┼íe je v┼żdy pr├şjemn├ę po─Źu┼ą, ┼że niekto pou┼ż├şva v tomto regi├│ne gajdy, lebo aj ke─Ć si to mo┼żno ve─ża ─żud├ş neuvedomuje, ale gajdy boli v┼żdy ve─żmi d├┤le┼żit├Żm hudobn├Żm n├ístrojom v tejto ─Źasti Eur├│py.ÔÇť
Albert Hosp, rozhlasov├Ż hudobn├Ż publicista, ORF ├ľ1, riadite─ż festivalu Glatt&Verkehrt v Kremsi, Rak├║sko

Videá


Audio

Foto


Generálny partner

Z verejn├Żch zdrojov podporil

 

Partneri