World MusicLa3no Cubano         

Bio

Hudba, ktor├í sp├íja rytmy┬áz┬ácel├ęho sveta a┬ánezab├║da ani na slovensk├Ż folkl├│r. Jednoducho tane─Źn├í world music kapela so v┼íetk├Żm, ─Źo k┬átomu patr├ş.

Kapelu La3No Cubano zalo┼żili v roku 2005 hudobn├şci z r├┤znych hudobn├Żch ┼ż├ínrov. Spojenie profesion├ílneho prim├í┼ía ─żudovej hudby s jazzov├Żm klav├şristom, afro-latinsk├Żmi perkusionistami, funky balk├ínskym saxofonistom a basgitaristom v├ím zaru─Źene nedovol├ş sedie┼ą dlho na stoli─Źk├ích.

┼Żiv├ę vyst├║penia a koncerty v├ís nadchn├║ ┼żivou tane─Źnou world music, ktor├í v sebe sp├íja rytmy z cel├ęho sveta a viacer├ę ┼ż├ínre (funky, drumÔÇÖnÔÇÖbass, reggae) na pozad├ş slovenskej ─żudovej hudby.
┼Żiv├ę koncerty La3No Cubano s├║ v┼żdy tane─Źn├ę a bezpe─Źne dostan├║ posluch├í─Źov do pohody. Dok├í┼żu to nielen v─Ćaka sk├║senostiam na po─Źetn├Żch koncertoch a na dom├ícich aj zahrani─Źn├Żch festivaloch, ale pracova┼ą s r├┤znym publikom sa nau─Źili aj pri hran├ş na rozmanit├Żch miestach a situ├íci├ích.

Hoci ich debutov├Ż album Rodina je z roku 2012, v roku 2019 skupina uverejnila videoklip s novou skladbou ÔÇ×Chlapec vandrovn├ŻÔÇť. Videomateri├íl k nemu vznikol vlani po─Źas kr├ítkeho turn├ę na Kube.
Kombin├ícia slovensk├Żch ─żudoviek v podan├ş La3no a latinskoamerick├Żch rytmov a elektroniky tu funguje priam dokonale.

─îlenovia

Tono G├║th ÔÇô perkusie (surdo, djembe, cajon)
Roman Kov├ícs ÔÇô perkusie (congas, cowbell, darbuka)
Adam Kov├í─Źik ÔÇô timbales
Jano ÔÇ×BoldyÔÇť Boldi┼í ÔÇô alt saxof├│n, bongas
Jano ÔÇ×Kru┼żloÔÇť Kru┼żliak ml. ÔÇô husle, efekty, jamblock, vok├íl
Milo┼í ÔÇ×Bul─ŹiÔÇť Bul├şk ÔÇô basgitara
Pe┼ąo ÔÇ×Pe┼ąuldoÔÇť Kunzo ÔÇô kl├ívesy

Albumy

Rodina (2012, OZ Zvuky cez ruky)

In├ę

ÔÇ×Ich koncert bol n├ídhern├Ż ÔÇô farebn├Ż a vibruj├║ci. Svoj├şm mixom rytmov z r├┤znych kult├║r prin├║tili v┼íetk├Żch tancova┼ą. Huslista Kru┼żliak ukon─Źil vyst├║penie kapely ├║┼żasn├Żm s├│lom, publikum nad┼íene tlieskalo a nechcelo ich pusti┼ą pre─Ź ÔÇô ÔÇ×M├íme v├ís radi a vr├ítime saÔÇť, zakri─Źal na nich z p├│dia.ÔÇť
Ella Navarro, Jutland Station

Videá


Audio

Foto


Generálny partner

Z verejn├Żch zdrojov podporil

 

Partneri