Tradi─Źn├í hudbaMuzi─Źka       

Bio

Na slovenskej sc├ęne m├í Muzi─Źka ┼ípeci├ílne postavenie. Nielen energick├ę spracovanie tradi─Źn├Żch ─żudov├Żch piesn├ş, ale aj osobit├ę prirodzen├ę podanie dok├í┼że nadchn├║┼ą ka┼żd├ęho div├íka. Muzi─Źka st├íla pri po─Źiatkoch nov├ęho hnutia folkloristov v dev├Ą┼ądesiatych rokoch. Mlad├ş hudobn├şci odmietli zau┼ż├şvan├ę g├Ż─Źovo-romantick├ę ├║pravy trad├şcie. Rozhodli sa rad┼íej venova┼ą ┼ít├║diu autentick├Żch nahr├ívok a ich prirodzenej prezent├ícii na verejnosti. Nie je nezvy─Źajn├ę vidie┼ą stovky ─żud├ş, ktor├ş tancuj├║ na ich hudby. Okrem hrania je d├┤le┼żitou s├║─Źas┼ąou spev a ─Źasto aj tanec. Muzi─Źka je ob─ż├║benou ─żudovou hudbou na Slovensku, kde pravidelne vystupuje na najv├Ą─Ź┼í├şch folkl├│rnych festivaloch, ale aj na modern├Żch multi┼ż├ínrov├Żch festivaloch, ako napr. Pohoda v Tren─Ź├şne. Vystupovala tie┼ż mnohokr├ít v Ma─Ćarsku, Po─żsku, ─îeskej republike a v mnoh├Żch ─Ćal┼í├şch krajin├ích. Dve nahr├ívky Muzi─Źky (Pomo au┼ąa, bo an┼ąa ┼łeto kja a ─îi to ┼íitko pravda) boli nominovan├ę na slovensk├║ verziu ÔÇ×GrammyÔÇť ÔÇô Radio_Head Awards v kateg├│rii World Music & Folk.

─îlenovia

Tom├í┼í Brunovsk├Ż ÔÇô husle, spev
Ivan Hanula ÔÇô husle, spev
Ladislav Fekete ÔÇô husle, spev
Michal Brd├írsky ÔÇô viola, spev
Martin Brunovsk├Ż ÔÇô husle, spev
Peter Obuch ÔÇô basa, basi─Źka, spev

Albumy

Muzi─Źka (Muzi─Źka, 2001)
Live in Lublin 2002 (Muzi─Źka, 2002)
Muzi─Źka (Pavian records, 2005)
Pomo au┼ąa, bo an┼ąa ┼łeto kja (Muzi─Źka, 2011)
Spev├íci z Rejdovej a Muzi─Źka: ─îi to ┼íitko pravda (M├íria Brd├írska, 2012)
Destilát (Pavian records, 2015)
Oj, muzycko, graj ze mi (Muzi─Źka, 2019) ÔÇô EP

In├ę

Ocenenia:
Dva albumy Muzi─Źky: Pomo au┼ąa, bo an┼ąa ┼łeto kja (2011) a ─îi to ┼íitko pravda (2012) boli nominovan├ę na slovensk├║ verziu ÔÇ×GrammyÔÇť ÔÇô Radio_Head Awards v kateg├│rii World Music & Folk.

Album Destil├ít (2015) sa umiestnil medzi najlep┼í├şmi desiatimi nahr├ívkami britsk├ęho ─Źasopisu fRoots v auguste a┼ż septembri 2015 (Top Ten Playlist Album Choices, fRoots Magazine)

Citáty/Recenzie:
ÔÇ×┼Ąa┼żiv├í atmosf├ęra, starostlivo prepojen├ę harm├│nie a zdanlivo mimozmyslov├ę porozumenie medzi ┼íiestimi virtu├│zmi / spev├íkmi, ktor├ş tvoria Muzi─Źku, evokuj├║ surov├ę a ─Źasto srdcerv├║ce pr├şbehy vidieckeho Slovenska. Muzi─Źka vyrastala a ┼ítudovala ─żudov├║ hudbu mimo brilantn├Żch konzervat├│ri├ş strednej Eur├│py, ─Źo sa prejavilo v novej slobode odp├║tanej od zn├ímych klasick├Żch z├ípisov n├írodnej ─żudovej hudby. V├Żsledkom je zanieten├í hudba pre nad┼íen├ę nov├ę publikum, sofistikovane nedbal├í, za ktor├Żm je jednoducho kum┼ít. ÔÇť
John Pheby (UK), hudobn├Ż publicista, fRoots Magazine

Videá


Audio

Foto


Generálny partner

Z verejn├Żch zdrojov podporil

 

Partneri