Pressburger Klezmer Band oslavuj├║ ┼ítvr┼ąstoro─Źnicu

Skupina Pre├čburger Klezmer Band za┼ż├şva ├║spe┼ín├ę obdobie. Kapela, ktorej vizitkou je osem CD albumov a┬ájedno ÔÇ×elp├ę─ŹkoÔÇť, prest├ş┼żne ocenenie Radio_head Award, o─Źarila div├íkov na stovk├ích koncertov nielen u n├ís doma, ale aj v desiatkach eur├│pskych kraj├şn a z├ímor├ş. Aj ke─Ć len pred nieko─żk├Żmi d┼łami predstavila kr├ísny videoklip k ich podaniu legend├írnych Lasicov├Żch a Filipov├Żch ─îere┼ín├ş pod n├ízvom Karshelekh, nezah├í─ża a┬áop├Ą┼ą prin├í┼ía nie─Źo ┼ípeci├ílne. M├ílokto vie, ┼że t├íto dnes u┼ż legend├írna kapela, za─Źala amat├ęrskym muzic├şrovan├şm. Stalo sa to v┬ároku 1995, a┬áteda bratislavsk├ş klezmeri oslavuj├║ neuverite─żn├Żch 25 rokov od svojho zalo┼żenia.

A ke─Ć┼że je tu u┼ż ┼ítvr┼ąstoro─Źnica, nech je aj oslava. A to poriadna. O─Źak├ívalo by sa, ┼że ┬áklezmer├íci, ako ich fan├║┼íikovia famili├írne volaj├║, pripravia koncert v┬á┼ít├Żle ÔÇ×best ofÔÇť. No nebude tomu tak. Kapela si pri pr├şle┼żitosti jej ┼ípeci├ílneho ve─Źera pripravila nov├Ż koncertn├Ż program s n├ízvom – #25 KORENE alebo po anglicky ROOTS. Predch├ídzal tomu dlh├Ż a n├íro─Źn├Ż v├Żskum, zber piesn├ş a pr├şprava hudobn├Żch aran┼żm├ínov, na ktor├Żch sa podie─żali nielen ─Źlenovia skupiny Samo Alexander a┬áAndrej Werner, ale aj osved─Źen├ş aran┼ż├ęri Dragan Mirkovi─ç a Peter Janto┼í─Źiak, ako aj ÔÇ×─Źerstv├í krvÔÇť Gregor Rege┼í a Mirka Ha─żamov├í. M├┤┼żete sa teda te┼íi┼ą na kr├ísny ve─Źer ┼żidovskej hudby mnoh├Żch tv├ír├ş a┬á┼íatu v podan├ş u┼ż 25-ro─Źn├Żch bratislavsk├Żch klezmerov. A nem├┤┼że by┼ą n├íhodou, ┼że pr├íve tak├Żto v├Żnimo─Źn├Ż ve─Źer bude vyst├║pen├şm s poradov├Żm ─Ź├şslom 1000. A┬áto aj v┬á─Źase korony. A┬áteda online.

Kedy a┬ákde? 12. j├║na od 20.30 hod. po─Źas 48 hod├şn on-line stream. L├şstky si m├┤┼żete zabezpe─Źi┼ą u┼ż teraz tu:

https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/pressburger-klezmer-band-25-korene-roots-online-2020-06-12/

Koncert z verejn├Żch zdrojov podporil Fond na podporu umenia, je realizovan├Ż s finan─Źnou podporou Fondu na podporu kult├║ry n├írodnostn├Żch men┼í├şn, SOZA, grantov├ęho programu Ars Bratislavensis a nad├ície EZRA.

Aktu├ílne ÔÇ×koronaÔÇť video k s├║─Źasti nov├ęho programu n├íjdete tu:
https://www.youtube.com/watch?v=dTk5hKqYZFc

Videoklip k skladbe Karshelekh (Čerešne) nájdete tu:
https://www.youtube.com/watch?v=AUtUId8HlA4 

FB event špeciálneho koncertu #25 Korene (Roots) nájdete na odkaze:
https://www.facebook.com/events/504748903798924/

Info:
www.klezmer.sk

Zdroj:
SLOVAK KLEZMER ASSOCIATION
Andrej Werner, andrej@klezmer.sk, 0903 246 862Generálny partner

Z verejn├Żch zdrojov podporil

 

Partneri