Je to tu ÔÇô skupina Banda zahr├í na ve─żtrhu WOMEX!

Organiz├ítori najv├Ą─Ź┼íieho svetov├ęho ve─żtrhu world music ÔÇô WOMEX, ktor├Ż sa bude kona┼ą v┬ápo─żskom meste Katovice, ofici├ílne potvrdili, ┼że na tomto najv├Żznamnej┼íom podujat├ş svojho druhu vyst├║pi aj skupina zo Slovenska. Bude to skupina Banda v┬ár├ímci tzv. WOMEX 17 Kato Connections. Je to ve─żk├Ż ├║spech v┬ámedzin├írodnom meradle a┬át├║to vysn├şvan├║ m├ętu dosiahne len asi 60 vybran├Żch projektov┬á z┬ácel├ęho sveta raz za rok. Ich koncert sa bude kona┼ą 26. 10. o 24.00.

A┬á─Źo na to hovoria samotn├ş ─Źlenovia Bandy?┬áÔÇ×Tak kone─Źne je to tu! Prizn├íme sa, ┼że ke─Ć sme sa predminul├Ż rok na WOMEX do Budape┼íti nedostali, boli sme trochu sklaman├ş, ale teraz je v┼íetko ako m├í by┼ą!┬áTe┼í├şme sa na n├í┼í koncert, na desiatky in├Żch kapiel a stretnutia so zauj├şmav├Żmi hudobn├şkmi a ─żu─Ćmi z brand┼że. ─îak├í n├ís par├ídny kapelov├Ż v├Żlet!ÔÇť┬áÔÇô to je reakcia kapeln├şka Sama Smetanu. Na budape┼ítianskom vydan├ş WOMEX-u v┬ároku 2015 reprezentovali Slovensko ako prv├í kapela v┬áhist├│rii tohto ve─żtrhu traja hudobn├şci z┬áPacora Tria. Zatia─ż ─Źo Pacora vyst├║pila na sc├ęne predstavuj├║cej hudbu kraj├şn le┼żiacich pozd─║┼ż Dunaja, Banda sa bude o┬áp├│dium v┬áKatoviciach deli┼ą s┬áinterpretmi z┬á─îeska (Marta Topferov├í s┬áprojektom Milokraj), z┬áNemecka (Haz┬┤Art Trio) a┬á─Ćal┼í├şch 6 kraj├şn.

Link na web WOMEX

Za viac ako dvadsa┼ą rokov existencie tohto putovn├ęho podujatia, ktor├ę organizuje berl├şnska firma Piranha Arts, sa WOMEX iba po druh├Żkr├ít kon├í v┬ákrajine b├Żval├ęho v├Żchodn├ęho bloku, tentoraz na juhu Po─żska. V┬ád┼łoch 25. a┼ż 29. okt├│bra 2017 priv├ştaj├║ Katovice vo svojich koncertn├Żch s├ílach a┬ákluboch stovky ├║─Źinkuj├║cich a┬átis├şcky deleg├ítov z┬ácel├ęho sveta ÔÇô profesion├ílov, mana┼ż├ęrov, vydavate─żov, promot├ęrov, ale aj hudobn├Żch publicistov a┬ározhlasov├Żch redaktorov.

Pre skupinu Banda, ktor├í v┬áminulosti dvakr├ít bodovala v┬ánajlep┼íej dvadsiatke rebr├ş─Źka World Music Charts Europe (s albumami Jedna a┬áhraBanda), ─Źi na internetovej str├ínke Ethnocloud, to v┼íak nebude iba ÔÇ×par├ídny v├ŻletÔÇť, ale aj pr├şle┼żitos┼ą upozorni┼ą na svoju kvalitn├║ tvorbu odborn├şkov a┬áfan├║┼íikov tohto ┼ż├ínru z┬ácel├ęho sveta.

Na WOMEX-e v┬áKatoviciach bude tohto roku op├Ą┼ą slovensk├Ż v├Żstavn├Ż st├ínok, ktor├Ż z├íujemcov zozn├ími so slovenskou sc├ęnou world music, festivalmi a┬ápodujatiami, produkciou vydavate─żstiev aj s┬átradi─Źn├Żm umen├şm a┬áorganiz├íciami na Slovensku. Organiza─Źn├ę zabezpe─Źenie v├Żstavn├ęho st├ínku, vyst├║penia skupiny Banda ako aj koordin├íciu slovensk├Żch deleg├ítov na ve─żtrhu riadi platforma World Music from Slovakia (WOMUSK) ┬áv─Ćaka podpore Fondu na podporu umenia, Bratislavsk├ęho Samospr├ívneho Kraja, Hudobn├ęho Fondu, Ars Bratislavensis a┬áSOZA.

WOMEX sa tento rok kon├í ne─Ćaleko slovensk├Żch hran├şc preto v┼íetk├Żm, ktor├Żch t├íto hudba zauj├şma z┬áprofesion├ílneho h─żadiska alebo ako fan├║┼íikov, ─Źlenovia platformy WOMUSK odpor├║─Źaj├║ nav┼ít├şvi┼ą tento ve─żtrh a┬ápredov┼íetk├Żm koncerty, na ktor├ę je mo┼żn├ę z├şska┼ą vstupenky priamo v┬áKatoviciach.Generálny partner

Z verejn├Żch zdrojov podporil

 

Partneri