BASHAVEL ÔÇô Hoorhay

S├ęria Mozaika hudby sveta

6. apr├şl 2018, 19:30
Mal├í sc├ęna STU, Dostojevsk├ęho rad 7, Bratislava

─îerstv├Ż debutov├Ż album Hoorhay, ktor├Ż pred p├ír d┼łami z├şskal Cenu R├ídiohlavy 2017, predstav├ş slovensk├í kapela Bashavel po prv├Żkr├ít v Bratislave. Unik├ítna zostava muzikantov hraj├║cich zmes jazzu a world music vyst├║pi v priestoroch bratislavskej Malej sc├ęny STU u┼ż 6. apr├şla. Stane sa tak v r├ímci celoro─Źn├ęho cyklu koncertov pod n├ízvom Mozaika hudby sveta organizovanom platformou World music from Slovakia ÔÇô WOMUSK.

Bashavel vznikol ako projekt ┼ípi─Źkov├Żch slovensk├Żch hudobn├şkov, ktor├ş sa na dom├ícej sc├ęne stret├ívaj├║ v r├┤znych jazzov├Żch form├íci├ích. Na jar v roku 2006 ich spolupr├íca vy├║stila do spolo─Źn├ęho projektu, ktor├Ż za─Źal ┼ża┼ą koncertn├ę ├║spechy nielen na Slovensku, ale aj v┬ázahrani─Ź├ş. Koncom roka 2017 vydala skupina Bashavel, na podnet Hudobn├ęho fondu debutov├Ż album Hoorhay, ktor├Ż je ─Źerstvym nosite─żom Ceny ÔÇ×Najlep┼í├ş jazzov├Ż albumÔÇť Radio Head Award 2017. Okrem v├Żrazn├Żch jazzov├Żch vplyvov je hudba Bashavelu in┼ípirovan├í ─żudovou hudbou, ktor├║ pretv├íra do r├┤znych n├ílad, farieb a┬árytmov v n├ípaditych aran┼żm├ínoch S.Pal├║cha, M.Comendanta a R.Ragana.

Bashavel:
Stano Paluch ÔÇô husle
M.Comendant ÔÇô cimbal
K.Kov├í─Ź ÔÇô klav├şr
R.Ragan ÔÇô kontrabas
P.Sol├írik ÔÇô bicie


Podujatie z verejn├Żch zdrojov podporil Fond na podporu umenia a kon├í sa v spolupr├íci ┬ás Hudobn├Żm Fondom a Malou sc├ęnou STU.

Web
Facebook event
Link na album

Facebook World Music from Slovakia

Vstupn├ę:

PREDPREDAJ
10 ÔéČ, ┼átudenti ÔÇô 7ÔéČ ( iba v pokladni divadla)Generálny partner

Z verejn├Żch zdrojov podporil

 

Partneri