BASHAVEL ‚Äď Hoorhay

Séria Mozaika hudby sveta

6. apríl 2018, 19:30
Malá scéna STU, Dostojevského rad 7, Bratislava

ńĆerstv√Ĺ debutov√Ĺ album Hoorhay, ktor√Ĺ pred p√°r dŇąami z√≠skal Cenu R√°diohlavy 2017, predstav√≠ slovensk√° kapela Bashavel po prv√Ĺkr√°t v Bratislave. Unik√°tna zostava muzikantov hraj√ļcich zmes jazzu a world music vyst√ļpi v priestoroch bratislavskej Malej sc√©ny STU uŇĺ 6. apr√≠la. Stane sa tak v r√°mci celorońćn√©ho cyklu koncertov pod n√°zvom Mozaika hudby sveta organizovanom platformou World music from Slovakia ‚Äď WOMUSK.

Bashavel vznikol ako projekt Ň°pińćkov√Ĺch slovensk√Ĺch hudobn√≠kov, ktor√≠ sa na dom√°cej sc√©ne stret√°vaj√ļ v r√īznych jazzov√Ĺch form√°ci√°ch. Na jar v roku 2006 ich spolupr√°ca vy√ļstila do spolońćn√©ho projektu, ktor√Ĺ zańćal ŇĺaŇ• koncertn√© √ļspechy nielen na Slovensku, ale aj v¬†zahranińć√≠. Koncom roka 2017 vydala skupina Bashavel, na podnet Hudobn√©ho fondu debutov√Ĺ album Hoorhay, ktor√Ĺ je ńćerstvym nositeńĺom Ceny ‚ÄěNajlepŇ°√≠ jazzov√Ĺ album‚Äú Radio Head Award 2017. Okrem v√Ĺrazn√Ĺch jazzov√Ĺch vplyvov je hudba Bashavelu inŇ°pirovan√° ńĺudovou hudbou, ktor√ļ pretv√°ra do r√īznych n√°lad, farieb a¬†rytmov v n√°paditych aranŇĺm√°noch S.Pal√ļcha, M.Comendanta a R.Ragana.

Bashavel:
Stano Paluch ‚Äď husle
M.Comendant ‚Äď cimbal
K.Kov√°ńć ‚Äď klav√≠r
R.Ragan ‚Äď kontrabas
P.Sol√°rik ‚Äď bicie


Podujatie z verejn√Ĺch zdrojov podporil Fond na podporu umenia a kon√° sa v spolupr√°ci ¬†s Hudobn√Ĺm Fondom a Malou sc√©nou STU.

Web
Facebook event
Link na album

Facebook World Music from Slovakia

Vstupné:

PREDPREDAJ
10 ‚ā¨, ҆tudenti ‚Äď 7‚ā¨ ( iba v pokladni divadla)Gener√°lny partner

 

Partneri