World MusicKapre     

Bio

Kapre. Vlasat├ş obri zo s├║ostrovia M├║z. Str├í┼żia koruny prastar├Żch┬ástromov, faj─Źia tajupln├ę byliny, svietia do tmy svojimi o─Źami, a ke─Ć┬ástretn├║ dobr├Żch ─żud├ş, zosko─Źia z vetiev a svojou hudbou ich┬áodprevadia za horizont.

Kapre. Odv├í┼żni zvukotepci, sp├íjaj├║ci t├│ny v┼íetk├Żch kontinentov do┬áv├Żbu┼ínej zmesi, ktor├í rozvln├ş boky vode aj skal├ím. Premosten├şm┬áexotick├Żch zvukov indickej sitar, tureck├Żch mandol├şn, karpatsk├Żch┬áhusl├ş a stredovek├Żch p├ş┼í┼ąal s iskrivou energiou git├ír a ├║dernou┬árytmikou chc├║ dok├íza┼ą, ┼że hudbu a tanec maj├║ ─żudia v┼íetk├Żch farieb┬ápleti a vierovyznan├ş spolo─Źn├║.

Kapre. Milko, multiin┼ítrumentalista, pesni─Źk├ír, potuln├Ż bard a┬án├í─Źeln├şk d├║hov├Żch bojovn├şkov. Mani, buben├şk a rytmick├ę srdce┬ákapely, ktor├ę bije pre alternat├şvnu kult├║ru u┼ż tri desa┼ąro─Źia. Singo,┬áostrie─żan├Ż harcovn├şk, ─Źo s basgitarou prebr├ízdil kan├írske pl├í┼że aj┬áSlovensk├║ Superstar. Melfi, ┼żiariv├Ż ohe┼ł, ktor├Ż energiou svojej gitary┬ározvibruje du┼íe aj ─Źasopriestor.

Kapre. Roztancovali u┼ż nohy n├ív┼ítevn├şkov festivalov Drienok,┬áAtmosf├ęra, V├Żchodn├í, Slovensk├ę Alternat├şvne Leto, Sekierske L├║ky,┬áColours of Ostrava…A teraz sa chystaj├║ rozh├Żba┼ą aj tie va┼íe!

─îlenovia

Miloslav Kollár: sitar, saz, violin, mandolin, flute, oud, buzouki
Marcel Kollár: drums, percussions
Marek Rebro: guitar
Singo Singhofer: bass

Albumy

Ethno Fusion (2013, self-released)
Sir├ęna (2019, self-release, s├│lov├Ż album Miloslava Koll├íra)

In├ę

Videá


Audio

Foto


Generálny partner

Z verejn├Żch zdrojov podporil

 

Partneri