R├┤zneMichal Noga Band     

Bio

Michal Noga a jeho skupina s├║ zn├ími na Slovensku v─Ćaka ich prvotriednej interpret├ícii tradi─Źnej hudby zahranej s ─żahkos┼ąou a z├írove┼ł energicky. Michal je ch├Żrny huslista, skladate─ż a hudobn├Ż pedag├│g, ktor├Ż m├í aj etnomuzikologick├ę sk├║senosti.

Dok├ízal pozbiera┼ą materi├íl dokumentuj├║ci bohat├ę hudobn├ę trad├şcie z r├┤znych regi├│nov Slovenska a od r├┤znych n├írodnost├ş ┼żij├║cich na tomto ├║zem├ş a mnoh├ęmu sa priu─Źil priamo od star├Żch majstrov a dedinsk├Żch muz├şk. Roky sk├║mania ─żudovej hudby aj akt├şvneho muzic├şrovania vy├║stili do nahratia debutov├ęho albumu ÔÇ×StopyÔÇť. ─îlenmi jeho skupiny s├║ virtu├│zni hudobn├şci, ktor├ş ho sprev├ídzali v minulosti na mnoh├Żch folkl├│rnych festivaloch a tane─Źn├Żch domoch: Jakub L├ş┼íka (husle), J├ín Tej (kontra), Marek Neumahr (cimbal) a Tom├í┼í ─îopik (kontrabas). T├║to zostavu pr├şle┼żitostne dop─║┼łaj├║ s├│lov├ş spev├íci a spev├í─Źky, pr├şpadne spev├ícke zbory, ale aj ─Ćal┼í├ş hudobn├şci, ktor├ş hraj├║ na klarinet, saxof├│n ─Źi gajdy.

Album ÔÇ×StopyÔÇť je kr├ísnym pr├şkladom toho, ako sa d├í konceptu├ílne uchopi┼ą a prezentova┼ą tradi─Źn├í hudba prostredn├şctvom s├║─Źasn├Żch mlad├Żch hudobn├şkov, ktor├ş vzd├ívaj├║ poctu svojim predchodcom ÔÇô s├│listom a ─żudov├Żm hudb├ím, udr┼żiavaj├║cim trad├şcie. Stopy bodovali aj v medzin├írodn├Żch albumov├Żch rebr├ş─Źkoch ÔÇô na 15. mieste World Music Charts Europe (november 2020) a 22. mieste Transglobal World Music Chart (okt├│ber 2020).

─îlenovia

Michal Noga – husle , spev
Jakub L├ş┼íka ÔÇô druh├ę husle, spev
J├ín Tej ÔÇô viola, spev
Tom├í┼í ─îop├şk ÔÇô kontrabas
Marek Neumahr- cimbal

Albumy

Michal Noga Band ÔÇô Stopy (OZ Noga Band, 2020)

In├ę

REBR├Ź─îKY:
Album STOPY sa umiestnil na 15. Mieste v rebr├ş─Źku World Music Charts Europe (November 2020)
V rebr├ş─Źku Transglobal World Music Chart sa umiestnil na 22. Mieste (Okt├│ber 2020)

Videá


Audio

Foto


Generálny partner

Z verejn├Żch zdrojov podporil

 

Partneri