Klezmer a ┼żidovsk├í hudbaMojše Band           

Bio

Moj┼íe Band je autentick├í kapela reprezentuj├║ca ┼żidovsk├║ hudobn├║ trad├şciu zo Slovenska. Po─Źas kr├ítkeho p├┤sobenia si kapela vybudovala jasn├ę postavenie na stredoeur├│pskej klezmer sc├ęne. V─Ća─Ź├ş za to najm├Ą inovat├şvnemu poh─żadu na ┼żidovsk├║ hudobn├║ trad├şciu najm├Ą z regi├│nov b├Żval├ęho uhorsk├ęho terit├│ria. V─Ćaka bohat├Żm interpreta─Źn├Żm sk├║senostiam a multi┼ż├ínrov├Żm schopnostiam┬á vytv├íraj├║ jedine─Źn├║ progres├şvnu ÔÇ×neo-klezmerÔÇť f├║ziu.

Po─Źas existencie sa Moj┼íe Bandu podarilo ├║─Źinkova┼ą na viacer├Żch prest├ş┼żnych festivaloch svojho druhu, z ktor├Żch azda najviac rezonuje Jewish Culture Festiwal Krakow, ale i Mazal tov Ko┼íice, ┼áamajim ÔÇô T┼Öeb├ş─Ź, Simcha ÔÇô Wroclaw, Pohoda v Tren─Ź├şne, World Music Festival Bratislava, Czech Music Crossroads v Ostrave a mnoh├ę in├ę. Medzi v├Żznamn├ę spolupr├íce patr├ş spolupr├íca s rab├şnskou ┼íkolou Abraham Geiger Collegue v Berl├şne, ─Źi reformovanou ┼żidovskou komunitou Beit ÔÇô Krakow.

V roku 2017 z├şskal klip kapely Happy ÔÇô Mazeldik na International Jewish music festival v Amsterdame prest├ş┼żne Youtube ocenenie.

ÔÇ×ÔÇŽMoj┼íi bolo p├┤vodn├ę pomenovanie pre klezmerov ┼żij├║cich na Slovensku. T├şto hr├í─Źi okrem toho, ┼że hrali tradi─Źn├║ ┼żidovsk├║ hudbu venovali sa kv├┤li ob┼żive aj interpret├ícii Slovenskej hudby. Takto do┼ílo v mnoh├Żch lokalit├ích Slovenska ku kr├ísnej symbi├│ze ┼ít├Żlovo rozdielnych prvkov v jeden ┼ípecifick├Ż hudobn├Ż celokÔÇŽ.ÔÇť (Michal Pa─żko, Moj┼íe Band)

─îlenovia

Michal Pa─żko ÔÇô cimbal, spev, dychov├ę n├ístroje
Franti┼íek Kubi┼í ÔÇô akorde├│n, spev, bicie
Jakub Stra─Źina ÔÇô kontrabas, spev

Albumy

Tanya Segal & Moj┼íe Band: Reguita (M├┤l─Źa Records, 2017)
Mojše Band a priatelia: Tfilos un Nigunim (Pavian Records, 2018)
Mojše Band: Zipserim (Moishee Publishing 2018)
Mojše Band a priatelia: Tehillim (Moishee Publishing, 2019)
Moj┼íe Band: S├írosi ÔÇô ┼áari┼ísk├ş (Moishee Publishing, 2020)

In├ę

International Jewish music festival Amsterdam, 2017 ÔÇô Cena Youtube za najlep┼í├ş videoklip k piesni (Happy ÔÇô Mazeldik)
├Ü─Źas┼ą na festivale Czech Music Crossroads v Ostrave v roku 2018
Finalista Radio_Head Awards v kateg├│rii World Music & Folk za rok 2019 s albumom Zipserim – Oberzips

Videá


Audio

Foto


Generálny partner

Z verejn├Żch zdrojov podporil

 

Partneri