Ethno Jazz─Żubom├şr Ga┼ípar Cimbal Projekt     

Bio

─Żubom├şr Ga┼ípar Cimbal projekt je jedine─Źn├ę spojenie jazzu a slovensk├ęho folkl├│ru

Cimbalista ─Żubom├şr Ga┼ípar bol v kontakte s folkl├│rom od ├║tleho detstva. Nesk├┤r ┼ítudoval klasick├║ hudbu a za─Źal sa zauj├şma┼ą aj o jazz a world music. Toto jeho multi┼ż├ínrov├ę smerovanie sa odrazilo aj na jeho debute ÔÇô The Point of View, kde sp├íja tieto r├┤znorod├ę ┼ít├Żly do organick├ęho celku. S├║─Źas┼ąou projektu s├║ ┼ípi─Źkov├ş hudobn├şci Jakub T├Âk├Âly na klav├şr, Kristian Kuruc ÔÇô bicie a Peter Korman ÔÇô kontrabas, ktor├ş ┼ítudovali u Klaudiusa Kov├í─Źa, nesk├┤r v Brne na Jan├í─Źkovej Akad├ęmii. Jakub vy┼ítudoval Univerzitu vo Viedni.

Ich album prin├í┼ía osem kompoz├şci├ş r├┤zneho p├┤vodu, pri─Źom tri s├║ z autorskej dielne ─Żubom├şra Ga┼ípara a dve s├║ aran┼żm├íny na slovensk├ę ─żudov├ę piesne. ─Żubom├şr Ga┼ípar n├ím na albume predstavuje cimbal v zauj├şmav├Żch hudobn├Żch kontextoch. Jeho tvorba je pln├í kontrastov, farieb a melodick├Żch t├ęm, pri─Źom nech├Żbaj├║ virtu├│zne s├│la a pestr├ę improviz├ície. Prvky world music a mainstreamov├ęho jazzu s├║ dobre vyv├í┼żen├ę. ─Żubom├şr Ga┼ípar na┼íiel recept na spr├ívnu pr├şpravu ┼ż├ínrovej f├║zie, ktor├í prin├í┼ía zauj├şmav├ę polohy cimbalu, ─Źoho v├Żsledkom je ve─żmi farebn├í a origin├ílna hudba.

Skupina vyst├║pila s ├║spechom na BJD (Bratislavsk├ę jazzov├ę dni), World Music Festivale Bratislava, Czech Music Crossroads a mnoh├Żch ─Ćal┼í├şch jazzov├Żch a world music festivaloch.

─îlenovia

─Żubom├şr Ga┼ípar ÔÇô cimbal
Jakub T├Âk├Âly ÔÇô piano
Peter ÔÇťKozmoÔÇŁ Korman ÔÇô kontrabas
Kristi├ín Kuruc ÔÇô bicie

Albumy

The point of view (2018)

In├ę

Ocenenia:
Nov├í tv├ír slovensk├ęho jazzu, BJD 2016
Cena Jazz Fruit na medzin├írodnom festivale Mlad├ş lad├ş jazz (Praha, 2016)
Album The Point of View z├şskal Radio_Head Award ÔÇô v kateg├│rii World Music & Folk ako album roka 2018

Citáty/Recenzie:
ÔÇ×Bola som o─Źaren├í t├Żmto albumom. C├ştila som v tejto hudbe v├í┼íe┼ł, bola emocion├ílne ve─żmi intenz├şvna. Po technickej str├ínke boli hudobn├şci jednoducho dokonal├ş.ÔÇť
Katalin Szilárd, Hungarian Heritage House

Videá


Audio

ESPRIT ┬Ě ─Żubom├şr Ga┼ípar Cimbal Project – The Point Of View

Foto


Generálny partner

Z verejn├Żch zdrojov podporil

 

Partneri